Makijaż oczu a kolor tęczówki

Cienie do powiek powinny eksponować, wydobywać głębię koloru tęczówki, nie mogą przygaszać świetlistego spojrzenia i „zabierać” wyrazistości. Na szczęście do Lamusa już odchodzi zasada jaką kierowano się kiedyś: Jaki kolor oczu taki kolor cienia. Teraz makijaż oczu jest oparty na kontraście który ma na celu podbicie koloru tęczówki. Dobór kolorów może być trudny dlatego z pomocą nam przychodzi koło barw – wzornik według którego stworzymy harmonijny lub kontrastowy makijaż. Zasada odczytywania koła jest prosta: najlepiej pasują do siebie kolory po przeciwnych stronach koła. Dlatego staramy się unikać łączenia barw ze sobą sąsiadujących.

Poniżej zostawiam esencję informacji która z pewnością ułatwi Wam pracę z kolorem. Jest ona oparta na odczycie z koła barwnego oraz na moim doświadczeniu:


Oczy niebieskie (jasnobłękitne, szare, niebieskie)

Polecane kolory cieni: grafit jasny róż, szarość, srebro, złoto, kolor rdzy, odcienie brązu i fioletu. Jeżeli jesteś posiadaczką bardzo jasnych oczu unikaj obrysowywania oczu czarną kredką oraz bardzo jaskrawych kolorów. Czarną kredkę zastąp brązową lub grafitową.

Makijaż oczu niebieskich

Oczy zielone

Ja jestem ich posiadaczką. Proponowane przeze mnie cienie w kolorach: brąz, granat, fiolet, wrzos, purpura, złoto, miedź, należy unikać niektórych odcienie szarości oraz każdego błękitu. Warto wspomnieć że jest to najrzadziej występujący odcień na świecie. Dlatego zielonookie kobiety czujmy się wyjątkowo 😉

Makijaż oczu zielonych

Oczy ciemnobrązowe

Tu możecie szaleć ponieważ Wasz kolor oczu wygląda świetnie w niemal każdym zestawieniu kolorystycznym, Godne uwagi są cienie w kolorze: purpura, turkus, złoto, fiolet, grafit, granat. Ciemne oczy lubią mocne smoky jak i delikatny dzienny makeup, dlatego mamy duże pole do eksperymentów z kolorami cieni.

Makijaż oczu

Oczy piwne

Makijaż oczu piwnych powinien obfitować w: brązy, beże, fiolet, zieleń, miedź, oberżyna. Proponuję unikać odcienia żółci ponieważ tak jak w przypadku oczu niebieskich nie zda on egzaminu.

Makijaż oczu piwnych

Zapraszam Was do poeksperymentowania z różnymi barwami cieni wówczas same się przekonacie w jakich kolorach czujecie się naj 🙂

Polub mój profil na Facebook i Instagram. Dzięki temu z pewnością na bieżąco będziesz dostawać informacje:

  • przede wszystkim na temat nowych wpisów na blogu
  • zobaczysz moje najnowsze zdjęcia
  • dowiesz się o nadchodzących wydarzeniach.
makijaż facebook
makijaż instagram

Zapraszam do zapoznania się z innymi wpisami na blogu, z pewnością znajdziesz tam ciekawe informacje i porady na tematy makijażu.


Pozdrawiam Joanna Pióro

18,072 thoughts on “Makijaż oczu a kolor tęczówki