Jak przygotować skórę pod makijaż?

Każda z nas ma swój rytuał pielęgnacyjno – makijażowy który pozwala między innymi przygotować skórę pod makijaż. Rutyna sprawia, że wiele czynności robimy z automatu, nie zastanawiając się nad kolejnością, sposobem aplikacji. W tym krótkim wpisie chciałabym Wam przedstawić kilka ciekawostek i prostych sposobów które sprawią że makijaż będzie świetnie wyglądał oraz będzie dużo trwalszy.


Odśwież swoją skórę.

Po nocy zawsze warto przetrzeć twarz tonikiem / wodą różaną / hydrolatem. Tutaj dowolność jest pełna, wszystko zależy od stanu i rodzaju naszej skóry. Na polskim rynku jest mnóstwo bardzo dobrych kosmetyków dedykowanych praktycznie każdemu jej rodzajowi. Dzięki temu usuniemy pot, zabrudzenia które nagromadziły się podczas nocy.


Nawilż swoją skórę.

Nawilżanie, nawilżanie i jeszcze raz nawilżanie! Dobry krem nawilżający to podstawa w każdej kosmetyczce. Tak jak malarz musi mieć bardzo dobrze przygotowane płótno do malowania tak my również musimy mieć naszą skórę idealnie nawilżoną pod nasz make up. Dobre nawilżenie zapewni nam trwalszy makijaż, oraz to że fluid będzie wyglądał świeżo przez cały dzień. Dlatego nawet jeżeli macie skórę tłustą / mieszaną nie omijajcie tego kroku w codziennej pielęgnacji. Warto przypomnieć jak ważna jest ochrona przeciwsłoneczna, ze względu na szkodliwe skutki promieniowania rekomenduje kremy z wysokim filtrem 🙂

Jak przygotować skórę pod makijaż?

Używaj bazy pod makijaż.

Bazy pod makijaż pełnią różne funkcje: rozświetlająca, liftingująca, nawilżająca, matująca, wypełniająca pory, oraz silikonowa – ale tą proponuję na większe wyjścia ponieważ dość mocno obciąża skórę. Baza jest też dodatkową ochroną dla naszej skóry przed czynnikami zewnętrznymi oraz przed szkodliwym działaniem fluidu i pudru.


Odpowiednia kolejność: makijaż oczu i twarzy.

Ja jestem zwolenniczką sposobu: najpierw makijaż oczu, potem makijaż twarzy i na koniec podkreślenie dolnej części oka. Sposób ten stosuje u siebie i u moich klientek. Dzięki niemu mam zawsze pewność że osypujący się cień nie zrujnuje mi make-upu twarzy.


Spray utrwalający na koniec naszego makijażowego dzieła.

Spray utrwalający w znakomity sposób odświeży nasz makijaż oraz usunie pudrowość z twarzy. Dlatego kilka psiknięć z odległości 20cm wpłynie na świetny wygląd końcowy oraz pozwoli nam się cieszyć tym efektem przez wiele godzin. Bardzo wiele dostępnych na rynku sprayów ma znakomity i odświeżający zapach co rozpieści nasze receptory zapachowe 🙂


Mam nadzieję, że wpis “jak przygotować skórę pod makijaż” będzie pomocny i kilka z porad zagości w Waszej codziennej rutynie pielęgnacyjno – makijażowej 🙂

Zapraszam do polubienia mojego profilu na Facebook. Dzięki temu z pewnością na bieżąco będziesz dostawać informacje:

  • przede wszystkim na temat nowych wpisów na blogu
  • zobaczysz moje najnowsze zdjęcia
  • dowiesz się o nadchodzących wydarzeniach
makijaż facebook
makijaż instagram

Zachęcam do zapoznania się z innymi wpisami na blogu, gdzie z pewnością dowiesz się ciekawych informacji na tematy beauty.


Pozdrawiam Joanna Pióro

2 495 thoughts on “Jak przygotować skórę pod makijaż?