Moje pielęgnacyjne perełki część II – kosmetyki kolorowe

Moje pielęgnacyjne perełki część II – kosmetyki kolorowe

W drugim blogu z cyklu moje pielęgnacyjne perełki, kosmetyki kolorowe pragnę Wam przedstawić moich ulubieńców z kolorówki. Z racji tego, że jestem z zamiłowania i zawodu wizażystką miałam bardzo wiele okazji do przetestowania wielu kosmetyków kolorowych z różnych półek cenowych. W tym wpisie skupię się na produktach do oczu i wskażę te bez których nie wyobrażam sobie swojej makeupowej strony życia 😉

Czytaj dalej

Nawilżacz powietrza Klarta Humea – test

Nawilżacz powietrza Klarta Humea – test

Na początku listopada 2019 r. zdecydowałam się na zakup nawilżacza powietrza. Od razu zacznę od tego iż poniższy test nie jest przez nikogo sponsorowany, jest to w 100% moja obiektywna opinia. Po około dwóch miesiącach użytkowania to urządzenie odmieniło moje życie, dlatego postanowiłam podzielić się z wami moimi spostrzeżeniami na temat efektywnego nawilżania powietrza i jego wpływu na nasze funkcjonowanie.

Czytaj dalej

Moje pielęgnacyjne perełki część I

Moje pielęgnacyjne perełki część I

Pielęgnacyjne perełki – tym wpisem chciałabym otworzyć nową serie dotyczącą moich perełek z różnych dziedzin życia od pielęgnacji poprzez makijaż a kończąc na gospodarstwie domowym. Perełki dla mnie to produkty które nigdy mnie nie zawiodły i obietnice ich producenta są spełnione. Całą serie otwiera pielęgnacja. Kosmetyki przedstawione w tym wpisie są z różnych półek cenowych, drogeryjne, selektywne, apteczne. Ponieważ nie chcę Was zanudzać składami, chcę się bardziej skupić na działaniu. Zaczynamy 🙂

Czytaj dalej

Jak przygotować skórę pod makijaż?

Jak przygotować skórę pod makijaż?

Każda z nas ma swój rytuał pielęgnacyjno – makijażowy który pozwala między innymi przygotować skórę pod makijaż. Rutyna sprawia, że wiele czynności robimy z automatu, nie zastanawiając się nad kolejnością, sposobem aplikacji. W tym krótkim wpisie chciałabym Wam przedstawić kilka ciekawostek i prostych sposobów które sprawią że makijaż będzie świetnie wyglądał oraz będzie dużo trwalszy.


Czytaj dalej

Makijaż oczu a kolor tęczówki

Makijaż oczu a kolor tęczówki

Cienie do powiek powinny eksponować, wydobywać głębię koloru tęczówki, nie mogą przygaszać świetlistego spojrzenia i „zabierać” wyrazistości. Na szczęście do Lamusa już odchodzi zasada jaką kierowano się kiedyś: Jaki kolor oczu taki kolor cienia. Teraz makijaż oczu jest oparty na kontraście który ma na celu podbicie koloru tęczówki. Dobór kolorów może być trudny dlatego z pomocą nam przychodzi koło barw – wzornik według którego stworzymy harmonijny lub kontrastowy makijaż. Zasada odczytywania koła jest prosta: najlepiej pasują do siebie kolory po przeciwnych stronach koła. Dlatego staramy się unikać łączenia barw ze sobą sąsiadujących.

Czytaj dalej

8 porad kosmetycznych które ułatwią Ci życie

8 porad kosmetycznych które ułatwią Ci życie

Przedstawiam wam 8 porad kosmetycznych. Są one przeze mnie sprawdzone. Ułatwiają mi zakup kosmetyków, wykonywanie codziennego makijażu, oraz poprawiają nawilżenie skóry oraz samopoczucie.


Krok 1 – Cienie pod oczami

W walce z niechcianymi cieniami pod oczami możesz użyć żółtego korektora. Zastosowanie jego nawet w niewielkiej ilości pomoże wyeliminować fiolet pozostawiając jasną skórę.  Żółty korektor jest również doskonałą bazą pod cienie, ponieważ zminimalizuje widoczność naczyń włosowatych przy jednoczesnym przedłużeniu trwałości cienia do powiek.

Czytaj dalej